API Delevan 0603R-121G
0603R-121G picture photo
Mfg. Part Number
0603R-121G
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 120NH 300MA 650 MOHM
Datasheet Download
0603R-121G.pdf
Availability of 0603R-121G
QUANTITY
0603R-121G Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603R-121G
Internal Part NumberEIS-0603R-121G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series0603R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance120nH
Tolerance±2%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)650 mOhm Max
Q @ Freq32 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant1.3GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test150MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.071" L x 0.045" W (1.80mm x 1.14mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603R-121G
Related Links0603R, 0603R-121G Datasheet, API Delevan Distributor
0603R-121G Details Description
Related parts for 0603R-121G
IC MULTIPLEXER DUAL 4CH 16-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 120 OHM 16SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BOARD DEV FOR I.MX31 datasheet.pdf
ANTENNA MULTIBAND MMCX W/CABLE datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK OS 200W datasheet.pdf
TERM TURRET SNGL GEE 13.125" L datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA W/LATCH datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf