API Delevan 0603R-12NK
0603R-12NK picture photo
Mfg. Part Number
0603R-12NK
Brief Description
FIXED IND 12NH 700MA 130 MOHM
Datasheet Download
0603R-12NK.pdf
Availability of 0603R-12NK
QUANTITY
0603R-12NK Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603R-12NK
Internal Part NumberEIS-0603R-12NK
Material - CoreCeramic
Inductance12nH
Tolerance±10%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)130 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.071" L x 0.045" W (1.80mm x 1.14mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603R-12NK
Related Links0603R, 0603R-12NK Datasheet, API Delevan Distributor
0603R-12NK Details Description
Related parts for 0603R-12NK
RES SMD 49.9KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 3% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 30 TYPED 28POS datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IC FPGA 224 I/O 484FBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 19POS GOLD datasheet.pdf