API Delevan 0603R-27NK
0603R-27NK picture photo
Mfg. Part Number
0603R-27NK
Brief Description
FIXED IND 27NH 600MA 220 MOHM
Datasheet Download
0603R-27NK.pdf
Availability of 0603R-27NK
QUANTITY
0603R-27NK Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603R-27NK
Internal Part NumberEIS-0603R-27NK
Material - CoreCeramic
Inductance27nH
Tolerance±10%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.8GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.071" L x 0.045" W (1.80mm x 1.14mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603R-27NK
Related Links0603R, 0603R-27NK Datasheet, API Delevan Distributor
0603R-27NK Details Description
Related parts for 0603R-27NK
IC MONITOR DUAL SUPPLY PREC 8DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3 datasheet.pdf
CAP BUTTON WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 NYLON 3/8" datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf