API Delevan 0603R-36NJ
0603R-36NJ picture photo
Mfg. Part Number
0603R-36NJ
Brief Description
FIXED IND 36NH 600MA 250 MOHM
Datasheet Download
0603R-36NJ.pdf
Availability of 0603R-36NJ
QUANTITY
0603R-36NJ Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603R-36NJ
Internal Part NumberEIS-0603R-36NJ
Material - CoreCeramic
Inductance36nH
Tolerance±5%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.3GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.071" L x 0.045" W (1.80mm x 1.14mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603R-36NJ
Related Links0603R, 0603R-36NJ Datasheet, API Delevan Distributor
0603R-36NJ Details Description
Related parts for 0603R-36NJ
SCOTCH CODE REFILL BLUE datasheet.pdf
IC COMPARATOR PREC W/LATCH 8CDIP datasheet.pdf
CAP ALUM 5500UF 16V SCREW datasheet.pdf
HEADER 56POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
3.96 PITCH CONN HOUSING 7POS datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 400MA 510 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 1PH 25A 600V 4SIP datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
CRIMPER F datasheet.pdf
CAP FILM 24NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf