API Delevan 0603R-8N2K
0603R-8N2K picture photo
Mfg. Part Number
0603R-8N2K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 8.2NH 700MA 110 MOHM
Datasheet Download
0603R-8N2K.pdf
Availability of 0603R-8N2K
QUANTITY
0603R-8N2K Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603R-8N2K
Internal Part NumberEIS-0603R-8N2K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series0603R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance8.2nH
Tolerance±10%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)110 mOhm Max
Q @ Freq27 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.8GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.071" L x 0.045" W (1.80mm x 1.14mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603R-8N2K
Related Links0603R, 0603R-8N2K Datasheet, API Delevan Distributor
0603R-8N2K Details Description
Related parts for 0603R-8N2K
SWITCH TACTILE DPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 3V datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 20POS R/A datasheet.pdf
CAP CER 5PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
FUSE 1400A 690V 3TN/80 AR UC datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 175W datasheet.pdf
EVAL KIT FOR ACT334US-T datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 26.0000MHZ 7.4PF SMD datasheet.pdf