API Delevan 0603R-8N2K
0603R-8N2K picture photo
Mfg. Part Number
0603R-8N2K
Brief Description
FIXED IND 8.2NH 700MA 110 MOHM
Datasheet Download
0603R-8N2K.pdf
Availability of 0603R-8N2K
QUANTITY
0603R-8N2K Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603R-8N2K
Internal Part NumberEIS-0603R-8N2K
Material - CoreCeramic
Inductance8.2nH
Tolerance±10%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)110 mOhm Max
Q @ Freq27 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.8GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.071" L x 0.045" W (1.80mm x 1.14mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603R-8N2K
Related Links0603R, 0603R-8N2K Datasheet, API Delevan Distributor
0603R-8N2K Details Description
Related parts for 0603R-8N2K
FIXED IND 22MH 20MA 19.5 OHM TH datasheet.pdf
IC VIDEO SWITCH SPDT 8MSOP datasheet.pdf
.050C/L CEC 25 DUAL POS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 2" 1MM 18POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR DS100KR401 datasheet.pdf
CONN HDR 21POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 300V 36AWG BLK datasheet.pdf