TE Connectivity Raychem Circuit Protection 0603SFP150F/32-2
0603SFP150F/32-2 picture photo
Mfg. Part Number
0603SFP150F/32-2
Manufacturer
Product Category
Fuses
Brief Description
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 32VDC 0603
Datasheet Download
0603SFP150F/32-2.pdf
Availability of 0603SFP150F/32-2
QUANTITY
0603SFP150F/32-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603SFP150F/32-2
Internal Part NumberEIS-0603SFP150F/32-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyFuses
Series0603SFP
PackagingCut Tape (CT)
Fuse TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating1.5A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC32V
Response Time-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage50A
Melting I²t0.11
Approvals-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W x 0.032" H (1.60mm x 0.81mm x 0.81mm)
DC Cold Resistance0.101 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603SFP150F/32-2
0603SFP150F/32-2 Details Description
Related parts for 0603SFP150F/32-2
CABLE ASSEM 2MM 40POS F-F 2" datasheet.pdf
IC DUAL 4BIT SYNC BINARY 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
INDICATOR NEON BLUE PANEL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 5POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf