TE Connectivity Raychem Circuit Protection 0603SFV050F/32-2
0603SFV050F/32-2 picture photo
Mfg. Part Number
0603SFV050F/32-2
Brief Description
FUSE BOARD MNT 500MA 32VDC 0603
Datasheet Download
0603SFV050F/32-2.pdf
Availability of 0603SFV050F/32-2
QUANTITY
0603SFV050F/32-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603SFV050F/32-2
Internal Part NumberEIS-0603SFV050F/32-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6,000
Category Circuit Protection
FamilyFuses
SeriesSFV
PackagingTape & Reel (TR)
Fuse TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating500mA
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC32V
Response TimeFast
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage50A
Melting I²t0.0093
ApprovalsUL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W x 0.014" H (1.60mm x 0.80mm x 0.35mm)
DC Cold Resistance0.86 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603SFV050F/32-2
0603SFV050F/32-2 Details Description
Related parts for 0603SFV050F/32-2
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 8DIP datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS SPST BLUE datasheet.pdf
IC REG TRPL BCK/LINEAR 28QFN datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 27.5A PPAK SO-8 datasheet.pdf
GRN CARD EDGE .156X.2 PCB DEPTH datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT datasheet.pdf