TE Connectivity Raychem Circuit Protection 0603SFV450F/32-2
0603SFV450F/32-2 picture photo
Mfg. Part Number
0603SFV450F/32-2
Brief Description
FUSE BOARD MOUNT 4.5A 32VDC 0603
Datasheet Download
0603SFV450F/32-2.pdf
Availability of 0603SFV450F/32-2
QUANTITY
0603SFV450F/32-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603SFV450F/32-2
Internal Part NumberEIS-0603SFV450F/32-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6,000
Category Circuit Protection
FamilyFuses
SeriesSFV
PackagingTape & Reel (TR)
Fuse TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating4.5A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC32V
Response TimeFast
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage35A
Melting I²t1.68
ApprovalsUL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W x 0.014" H (1.60mm x 0.80mm x 0.35mm)
DC Cold Resistance0.019 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603SFV450F/32-2
0603SFV450F/32-2 Details Description
Related parts for 0603SFV450F/32-2
RES 1.8K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ARRAY 1200V 11A ISOPLUS220 datasheet.pdf
DIODE SBR 45V 10A DPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENS SURFACE PROTEC SHEET SW-101 datasheet.pdf
SPECIAL TRIM FOR MAT # 82320-600 datasheet.pdf
BACKPLANE VME64X 10SLOT 6U P0 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf