AVX Corporation 0603ZA1R0BAT2A
0603ZA1R0BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
0603ZA1R0BAT2A
Brief Description
CAP CER 1PF 10V NP0 0603
Datasheet Download
0603ZA1R0BAT2A.pdf
Availability of 0603ZA1R0BAT2A
QUANTITY
0603ZA1R0BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603ZA1R0BAT2A
Internal Part NumberEIS-0603ZA1R0BAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603ZA1R0BAT2A
Related Links0603ZA1, 0603ZA1R0BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
0603ZA1R0BAT2A Details Description
Related parts for 0603ZA1R0BAT2A
CONN RECEPT 3POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SW HALL EFFECT UNI 3SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 50 CONTACTS datasheet.pdf
TVS DIODE datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 300V 32AWG BLK datasheet.pdf