AVX Corporation 0603ZA2R7JAT2A
0603ZA2R7JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
0603ZA2R7JAT2A
Brief Description
CAP CER 2.7PF 10V NP0 0603
Datasheet Download
0603ZA2R7JAT2A.pdf
Availability of 0603ZA2R7JAT2A
QUANTITY
0603ZA2R7JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603ZA2R7JAT2A
Internal Part NumberEIS-0603ZA2R7JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603ZA2R7JAT2A
Related Links0603ZA2, 0603ZA2R7JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
0603ZA2R7JAT2A Details Description
Related parts for 0603ZA2R7JAT2A
IC MPU/RESET CIRC 2.00V SC70-4 datasheet.pdf
RES SMD 61.9KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 35A 1000V GBPC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS DL VERT 30GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWING FRAME datasheet.pdf
RES SMD 4.7KOHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TX RELAY 2 FORM C 3V datasheet.pdf
LX6 P RS 2 MM(4 KM) SCF datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf