AVX Corporation 0603ZC221KAT2A
0603ZC221KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
0603ZC221KAT2A
Brief Description
CAP CER 220PF 10V X7R 0603
Datasheet Download
0603ZC221KAT2A.pdf
Availability of 0603ZC221KAT2A
QUANTITY
0603ZC221KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603ZC221KAT2A
Internal Part NumberEIS-0603ZC221KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603ZC221KAT2A
Related Links0603ZC2, 0603ZC221KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
0603ZC221KAT2A Details Description
Related parts for 0603ZC221KAT2A
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 200PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SOD123L datasheet.pdf
HEATSINK 17X17X9.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
3P, RAST 5 TAB HEADER, THV datasheet.pdf
RES 289K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf