AVX Corporation 06123C154KAT2W
06123C154KAT2W picture photo
Mfg. Part Number
06123C154KAT2W
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R 0612
Datasheet Download
06123C154KAT2W.pdf
Availability of 06123C154KAT2W
QUANTITY
06123C154KAT2W Order Process
Ship out your order
Specifications of 06123C154KAT2W
Internal Part NumberEIS-06123C154KAT2W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Reverse Geometry)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06123C154KAT2W
Related Links06123C1, 06123C154KAT2W Datasheet, AVX Corporation Distributor
06123C154KAT2W Details Description
Related parts for 06123C154KAT2W
TRANS PNP 20V 1A SC70-3 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 12V datasheet.pdf
MINI DBL BANANA PLUG SHORT BAR datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS .100" DL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-27VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1.7A 157 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf