AVX Corporation 06123C473MAT2A
06123C473MAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06123C473MAT2A
Brief Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0612
Datasheet Download
06123C473MAT2A.pdf
Availability of 06123C473MAT2A
QUANTITY
06123C473MAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06123C473MAT2A
Internal Part NumberEIS-06123C473MAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06123C473MAT2A
Related Links06123C4, 06123C473MAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06123C473MAT2A Details Description
Related parts for 06123C473MAT2A
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-UMAX datasheet.pdf
CONN BERGSTIK II .100" DR SMT datasheet.pdf
ACCY MOBILE BRASS NUT 3/8" MNT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
1" X 1" BLK CABLE TIE BASE datasheet.pdf
LP 7.62/135/14 BK datasheet.pdf
UNIV 24VDC MAT CONT NEMA BOX datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPDT RLLR LVR datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf