AVX Corporation 0612YC684ZAT4A
0612YC684ZAT4A picture photo
Mfg. Part Number
0612YC684ZAT4A
Brief Description
CAP CER 0.68UF 16V X7R 0612
Datasheet Download
0612YC684ZAT4A.pdf
Availability of 0612YC684ZAT4A
QUANTITY
0612YC684ZAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 0612YC684ZAT4A
Internal Part NumberEIS-0612YC684ZAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0612YC684ZAT4A
Related Links0612YC6, 0612YC684ZAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
0612YC684ZAT4A Details Description
Related parts for 0612YC684ZAT4A
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SO datasheet.pdf
FUSE CLASS L 1900A 600VAC/DC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 16.89MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
BOARD COMM SERIAL RS232 CLICK datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMC datasheet.pdf
ATTENUATOR 30 DB DC 18GHZ datasheet.pdf