AVX Corporation 0612ZC684MAT2W
0612ZC684MAT2W picture photo
Mfg. Part Number
0612ZC684MAT2W
Brief Description
CAP CER 0.68UF 10V X7R 0612
Datasheet Download
0612ZC684MAT2W.pdf
Availability of 0612ZC684MAT2W
QUANTITY
0612ZC684MAT2W Order Process
Ship out your order
Specifications of 0612ZC684MAT2W
Internal Part NumberEIS-0612ZC684MAT2W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0612ZC684MAT2W
Related Links0612ZC6, 0612ZC684MAT2W Datasheet, AVX Corporation Distributor
0612ZC684MAT2W Details Description
Related parts for 0612ZC684MAT2W
SENSOR 1MBAR D 4V DUAL datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN USB PATCH CORD 3M IP67 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 375MA 1.05 OHM datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 15 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
WHITE SHRINKTRAK .375" 1000/BX datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.0068UF RADIAL datasheet.pdf