Littelfuse 0663.050ZRLL
0663.050ZRLL picture photo
Mfg. Part Number
0663.050ZRLL
Brief Description
FUSE BOARD MOUNT 50MA 250VAC RAD
Datasheet Download
0663.050ZRLL.pdf
Availability of 0663.050ZRLL
QUANTITY
0663.050ZRLL Order Process
Ship out your order
Specifications of 0663.050ZRLL
Internal Part NumberEIS-0663.050ZRLL
Standard Package750
Category Circuit Protection
FamilyFuses
SeriesLT-5™ 663
PackagingTape & Reel (TR)
Fuse TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating50mA
Mounting TypeThrough Hole
Breaking Capacity @ Rated Voltage35A
Melting I²t0.03
ApprovalsCSA, KTL, SEMKO, UL, VDE
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Color-
Size / Dimension0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
DC Cold Resistance7.753 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0663.050ZRLL
Related Links0663.0, 0663.050ZRLL Datasheet, Littelfuse Distributor
0663.050ZRLL Details Description
Related parts for 0663.050ZRLL
CONN HEADER 7POS R/A 30GOLD T/H datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM50T/MC50F/MDM50T datasheet.pdf
SIDAC MICROCAP BI 6V 150A DO-214 datasheet.pdf
CONN HEADER 6 PWR 40SGL 1.57MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 16KB FLASH 20WLCSP datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf