Vishay/Dale CMF5522K100FHEB
CMF5522K100FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5522K100FHEB
Brief Description
RES 22.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5522K100FHEB.pdf
Availability of CMF5522K100FHEB
QUANTITY
CMF5522K100FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5522K100FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5522K100FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5522K100FHEB
Related LinksCMF5522, CMF5522K100FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5522K100FHEB Details Description
Related parts for CMF5522K100FHEB
FIXED IND 26UH 1.48A 100 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2.5KV NP0 2220 datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 900A 700VAC datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 420MA 630 MOHM datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CUTTERS W/RETURN SPRING 5.0" datasheet.pdf
SUBMINIATURE SWITCH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf