Littelfuse 06641.25ZRLL
06641.25ZRLL picture photo
Mfg. Part Number
06641.25ZRLL
Brief Description
FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC RADIAL
Datasheet Download
06641.25ZRLL.pdf
Availability of 06641.25ZRLL
QUANTITY
06641.25ZRLL Order Process
Ship out your order
Specifications of 06641.25ZRLL
Internal Part NumberEIS-06641.25ZRLL
Standard Package750
Category Circuit Protection
FamilyFuses
SeriesLT-5™ 664
PackagingTape & Reel (TR)
Fuse TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating1.25A
Mounting TypeThrough Hole
Breaking Capacity @ Rated Voltage100A
Melting I²t6.3
ApprovalsCCC, CSA, KTL, METI, SEMKO, UL, VDE
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Color-
Size / Dimension0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
DC Cold Resistance0.085 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06641.25ZRLL
Related Links06641., 06641.25ZRLL Datasheet, Littelfuse Distributor
06641.25ZRLL Details Description
Related parts for 06641.25ZRLL
CONN HEADER .100 SINGL STR 27POS datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 8-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC MOSFET DVR SGL 2A HS SOT23-5 datasheet.pdf
RACK - FILTER GRILL GREY datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
RJ45 VERTICAL NO SHIELD LED datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS PIN datasheet.pdf