Littelfuse 0672.125DRT4
0672.125DRT4 picture photo
Mfg. Part Number
0672.125DRT4
Brief Description
FUSE GLASS 125MA 250VAC AXIAL
Datasheet Download
0672.125DRT4.pdf
Availability of 0672.125DRT4
QUANTITY
0672.125DRT4 Order Process
Ship out your order
Specifications of 0672.125DRT4
Internal Part NumberEIS-0672.125DRT4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Fuse TypeCartridge, Glass
Current Rating125mA
Mounting TypeThrough Hole
Breaking Capacity @ Rated Voltage50A
Melting I²t0.00289
Color-
Size / Dimension0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
DC Cold Resistance3.862 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0672.125DRT4
Related Links0672.1, 0672.125DRT4 Datasheet, Littelfuse Distributor
0672.125DRT4 Details Description
Related parts for 0672.125DRT4
IC LCD SUPPLY TFT QUAD 24HTSSOP datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 256UH 250MA 2.2 OHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
2MM HM SHR/HSG RH 072P 3.75 H datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ12 13 OLIV datasheet.pdf
CONN RCPT 16 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 55NS 48TFBGA datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/4W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
TRIAC DRIVER SMD RANDOM-PHASE datasheet.pdf
OSCILLATOR 8.192KHZ MEMS SMD datasheet.pdf