Littelfuse 0672.125DRT4P
0672.125DRT4P picture photo
Mfg. Part Number
0672.125DRT4P
Brief Description
FUSE GLASS 125MA 250VAC AXIAL
Datasheet Download
0672.125DRT4P.pdf
Availability of 0672.125DRT4P
QUANTITY
0672.125DRT4P Order Process
Ship out your order
Specifications of 0672.125DRT4P
Internal Part NumberEIS-0672.125DRT4P
Fuse TypeCartridge, Glass
Current Rating125mA
Mounting TypeThrough Hole
Breaking Capacity @ Rated Voltage50A
Melting I²t0.00289
Color-
Size / Dimension0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
DC Cold Resistance3.862 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0672.125DRT4P
Related Links0672.1, 0672.125DRT4P Datasheet, Littelfuse Distributor
0672.125DRT4P Details Description
Related parts for 0672.125DRT4P
CONN DIN RECEPTACLE 8 POS SMT datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK ISO VM 20TSSOP datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS 3A 300V STRT DIP datasheet.pdf
RESISTOR METAL FILM 1W 2.00K OHM datasheet.pdf
IC FPGA 850 I/O 1761FCBGA datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf