Littelfuse 0674.300DRT4
0674.300DRT4 picture photo
Mfg. Part Number
0674.300DRT4
Brief Description
FUSE CERAMIC 300MA 250VAC AXIAL
Datasheet Download
0674.300DRT4.pdf
Availability of 0674.300DRT4
QUANTITY
0674.300DRT4 Order Process
Ship out your order
Specifications of 0674.300DRT4
Internal Part NumberEIS-0674.300DRT4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Circuit Protection
FamilyFuses
Series674
PackagingTape & Reel (TR)
Fuse TypeCartridge, Ceramic
Current Rating300mA
Mounting TypeThrough Hole
Breaking Capacity @ Rated Voltage50A
Melting I²t0.0295
Color-
Size / Dimension0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
DC Cold Resistance0.9395 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0674.300DRT4
Related Links0674.3, 0674.300DRT4 Datasheet, Littelfuse Distributor
0674.300DRT4 Details Description
Related parts for 0674.300DRT4
CONN EDGECARD 120PS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
60704-8 WIRE STOP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.3A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 114K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO NEG ADJ 0.1A TO39 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf