Littelfuse 0676.125MXEP
0676.125MXEP picture photo
Mfg. Part Number
0676.125MXEP
Brief Description
FUSE CERAMIC 125MA 250VAC AXIAL
Datasheet Download
0676.125MXEP.pdf
Availability of 0676.125MXEP
QUANTITY
0676.125MXEP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0676.125MXEP
Internal Part NumberEIS-0676.125MXEP
Fuse TypeCartridge, Ceramic
Current Rating125mA
Mounting TypeThrough Hole
Breaking Capacity @ Rated Voltage35A
Melting I²t0.0079
Color-
Size / Dimension0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
DC Cold Resistance2.3 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0676.125MXEP
Related Links0676.1, 0676.125MXEP Datasheet, Littelfuse Distributor
0676.125MXEP Details Description
Related parts for 0676.125MXEP
OPTOISO 5KV GATE DRVR BIPOL 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 4K FLASH 256B SRAM 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .050 VERT SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 9 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E datasheet.pdf
OSC VCTCXO 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf