Vishay/Dale 07M2003JF
07M2003JF picture photo
Mfg. Part Number
07M2003JF
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERM NTC 200K OHM 5% 30 AWG RAD
Datasheet Download
07M2003JF.pdf
Availability of 07M2003JF
QUANTITY
07M2003JF Order Process
Ship out your order
Specifications of 07M2003JF
Internal Part NumberEIS-07M2003JF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesM
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C200k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-
Power - Max-
Length - Lead Wire1.42" (36.00mm)
Mounting TypeFree Hanging
Package / CaseBead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)07M2003JF
Related Links07M2, 07M2003JF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
07M2003JF Details Description
Related parts for 07M2003JF
CONN HEADER PIN VERT 4POS TIN datasheet.pdf
CABLE TIE STD ETFE BLUE 7.4" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK RTAN 3POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 75 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
PAC-SLC5-SD25-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
ANLG TMR 50X36X56.7MM .15MIN-30H datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf