AVX Corporation 08051A1R0CAT4A
08051A1R0CAT4A picture photo
Mfg. Part Number
08051A1R0CAT4A
Brief Description
CAP CER 1PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A1R0CAT4A.pdf
Availability of 08051A1R0CAT4A
QUANTITY
08051A1R0CAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A1R0CAT4A
Internal Part NumberEIS-08051A1R0CAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051A1R0CAT4A
Related Links08051A1, 08051A1R0CAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051A1R0CAT4A Details Description
Related parts for 08051A1R0CAT4A
HOLDER BATTERY 1CELL 30V ALUM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP datasheet.pdf
IC GATE NOR 2CH 3-INP 20-PLCC datasheet.pdf
CONN FML 80POS 4ROW SMD GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2MH 50MA 26 OHM TH datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT GRN 10A datasheet.pdf
RES SMD 768K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf