Vishay/Dale CMF65294K00FKRE
CMF65294K00FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF65294K00FKRE
Brief Description
RES 294K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65294K00FKRE.pdf
Availability of CMF65294K00FKRE
QUANTITY
CMF65294K00FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65294K00FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF65294K00FKRE
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)294k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65294K00FKRE
Related LinksCMF6529, CMF65294K00FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65294K00FKRE Details Description
Related parts for CMF65294K00FKRE
IC COMPARATOR VOLT 8-SOIC datasheet.pdf
INDUCT COM MODE EMI 500KHZ 1.8MH datasheet.pdf
T2 TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
FIXED IND 6MH 230MA 14 OHM SMD datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.8V datasheet.pdf
CAP POLY 820UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
HEMOSTAT STRAIGHT SERRATED 18IN datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
108 dB, 192 kHz, Multi-Bit Audio A/D Converter IC datasheet.pdf