AVX Corporation 08051A330KAT2A
08051A330KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
08051A330KAT2A
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A330KAT2A.pdf
Availability of 08051A330KAT2A
QUANTITY
08051A330KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A330KAT2A
Internal Part NumberEIS-08051A330KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051A330KAT2A
Related Links08051A3, 08051A330KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051A330KAT2A Details Description
Related parts for 08051A330KAT2A
DIODE SCHOTTKY 40V 3.5A DPAK datasheet.pdf
OPTOISO 5KV 4CH DARLINGTON 16DIP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK BARBED 3/4" datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208RQFP datasheet.pdf
WIRE SEAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 34SKT SLD CUP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf