AVX Corporation 08051A331F4T4A
08051A331F4T4A picture photo
Mfg. Part Number
08051A331F4T4A
Brief Description
CAP CER 330PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A331F4T4A.pdf
Availability of 08051A331F4T4A
QUANTITY
08051A331F4T4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A331F4T4A
Internal Part NumberEIS-08051A331F4T4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051A331F4T4A
Related Links08051A3, 08051A331F4T4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051A331F4T4A Details Description
Related parts for 08051A331F4T4A
TRANSFORMER CURRENT DC IMMUNE datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FILTER BANDPASS 2.4GHZ ISM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
IC SDRAM 512M 166MHZ 54BGA datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf