AVX Corporation 08051A3R3JAT2A
08051A3R3JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
08051A3R3JAT2A
Brief Description
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A3R3JAT2A.pdf
Availability of 08051A3R3JAT2A
QUANTITY
08051A3R3JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A3R3JAT2A
Internal Part NumberEIS-08051A3R3JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)