AVX Corporation 08051A471F4T4A
08051A471F4T4A picture photo
Mfg. Part Number
08051A471F4T4A
Brief Description
CAP CER 470PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A471F4T4A.pdf
Availability of 08051A471F4T4A
QUANTITY
08051A471F4T4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A471F4T4A
Internal Part NumberEIS-08051A471F4T4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051A471F4T4A
Related Links08051A4, 08051A471F4T4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051A471F4T4A Details Description
Related parts for 08051A471F4T4A
CONN HDR BRKWAY 19POS VERT 30AU datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 100-240V PNL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C OCTAL 16MSOP datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT FC-FC SIMPLEX datasheet.pdf
SWITCH 1NC 1NO SPDT ACTION 120V datasheet.pdf
RES 300K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 0.02 OHM 2W .5% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf