AVX Corporation 08051A4R3DAT2A
08051A4R3DAT2A picture photo
Mfg. Part Number
08051A4R3DAT2A
Brief Description
CAP CER 4.3PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A4R3DAT2A.pdf
Availability of 08051A4R3DAT2A
QUANTITY
08051A4R3DAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A4R3DAT2A
Internal Part NumberEIS-08051A4R3DAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package16,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051A4R3DAT2A
Related Links08051A4, 08051A4R3DAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051A4R3DAT2A Details Description
Related parts for 08051A4R3DAT2A
CONN EDGECARD 60POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 11PF 150V 0606 datasheet.pdf
RELAY SAFETY 6PST 8A 24V datasheet.pdf
FUSE HLDR BLT DWN 32V 200A PANEL datasheet.pdf
CABLE SGL-END STR SCKT 19POS 12' datasheet.pdf
CABLE SGL-END STR 6POS MALE 6' datasheet.pdf
HEADER TURRET 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf