AVX Corporation 08051A680GA12A
08051A680GA12A picture photo
Mfg. Part Number
08051A680GA12A
Brief Description
CAP CER 68PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A680GA12A.pdf
Availability of 08051A680GA12A
QUANTITY
08051A680GA12A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A680GA12A
Internal Part NumberEIS-08051A680GA12A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051A680GA12A
Related Links08051A6, 08051A680GA12A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051A680GA12A Details Description
Related parts for 08051A680GA12A
IC REG LDO 3V 0.3A 8MSOP datasheet.pdf
CHOKE COM MODE FERR 1000.0UH SMD datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 6.3V 10% 1507 datasheet.pdf
LED TRUEWHITE MODULE 850 LM datasheet.pdf
CORD 4POS FEMALE/MALE 10M 18AWG datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 32 NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf