AVX Corporation 08051A680GAT2P
08051A680GAT2P picture photo
Mfg. Part Number
08051A680GAT2P
Brief Description
CAP CER 68PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A680GAT2P.pdf
Availability of 08051A680GAT2P
QUANTITY
08051A680GAT2P Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A680GAT2P
Internal Part NumberEIS-08051A680GAT2P
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051A680GAT2P
Related Links08051A6, 08051A680GAT2P Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051A680GAT2P Details Description
Related parts for 08051A680GAT2P
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
POWER MOD RECT BRIDGE 3PH M2-1 datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 92.13 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CRIMP DIE FOR CT-2001 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER FPC .4MM 34POS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 500MH 300MA 30OHM CHAS datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS datasheet.pdf