Murata Electronics North America RPE5C1H332J2K1A03B
RPE5C1H332J2K1A03B picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C1H332J2K1A03B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 3300PF 50V 5% RADIAL
Datasheet Download
RPE5C1H332J2K1A03B.pdf
Availability of RPE5C1H332J2K1A03B
QUANTITY
RPE5C1H332J2K1A03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C1H332J2K1A03B
Internal Part NumberEIS-RPE5C1H332J2K1A03B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RPE5C1H332J2K1A03B today.
SeriesRPE5C1H332
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RPE5C1H332J2K1A03B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRPE5C1H33, RPE5C1H332J2K1A03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C1H332J2K1A03B Details Description
Related parts for RPE5C1H332J2K1A03B
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 15A 125V datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8TDFN datasheet.pdf
TOOL DIE SET 6.3MM FF datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 51K OHM 6SIP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf