Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF9090U
ERJ-1TNF9090U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF9090U
Brief Description
RES SMD 909 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF9090U.pdf
Availability of ERJ-1TNF9090U
QUANTITY
ERJ-1TNF9090U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF9090U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF9090U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF9090U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF9090U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF9090U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF9090U
AC/DC CONVERTER 15V 65W datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16TQFN datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 16-SOIC datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
TERMINAL PLATE datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 471MA 900 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS DPST-NC 10A datasheet.pdf