Sensata Technologies/Airpax IEGH66-1-61F-40.0-01-V
IEGH66-1-61F-40.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGH66-1-61F-40.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A
Datasheet Download
IEGH66-1-61F-40.0-01-V.pdf
Availability of IEGH66-1-61F-40.0-01-V
QUANTITY
IEGH66-1-61F-40.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGH66-1-61F-40.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEGH66-1-61F-40.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating40A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGH66-1-61F-40.0-01-V
Related LinksIEGH66-1-61, IEGH66-1-61F-40.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGH66-1-61F-40.0-01-V Details Description
Related parts for IEGH66-1-61F-40.0-01-V
CIR BRKR MAG-HYDR 125A 125VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
FILTER 1PHASE GEN IEC 1A W/CHOKE datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC DIRECTIONAL CPLR FLIPCHIP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 5.76 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 6' NM NM datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 100MA SP-NO 6-SMD datasheet.pdf