Vishay/Vitramon VJ0603D3R6BXXAJ
VJ0603D3R6BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R6BXXAJ
Brief Description
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R6BXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D3R6BXXAJ
QUANTITY
VJ0603D3R6BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R6BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R6BXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R6BXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R6BXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R6BXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D3R6BXXAJ
RES SMD 16 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC DAC 10BIT DUAL ULP 8-UMAX datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM4935 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
680UF 35V 12,5X20MM 125C 3000H datasheet.pdf