AVX Corporation 08051C221J4T4A
08051C221J4T4A picture photo
Mfg. Part Number
08051C221J4T4A
Brief Description
CAP CER 220PF 100V X7R 0805
Datasheet Download
08051C221J4T4A.pdf
Availability of 08051C221J4T4A
QUANTITY
08051C221J4T4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051C221J4T4A
Internal Part NumberEIS-08051C221J4T4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051C221J4T4A
Related Links08051C2, 08051C221J4T4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051C221J4T4A Details Description
Related parts for 08051C221J4T4A
RES SMD 360 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
IC FPGA 726 I/O 1020FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 3.2A SOT23 datasheet.pdf
IC RCVR RF DATA CONTROL 20SSO datasheet.pdf
CAP CER 0.02UF 2KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 40W datasheet.pdf