Sullins Connector Solutions PXC26SAAN
PXC26SAAN picture photo
Mfg. Part Number
PXC26SAAN
Brief Description
CONN HEADER 26POS.100 SGL
Datasheet Download
PXC26SAAN.pdf
Availability of PXC26SAAN
QUANTITY
PXC26SAAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PXC26SAAN
Internal Part NumberEIS-PXC26SAAN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXC26SAAN
Related LinksPXC2, PXC26SAAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PXC26SAAN Details Description
Related parts for PXC26SAAN
RES SMD 200 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP14H/AE14G/HDP14H datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 800MA 58 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 155VIN 48VOUT 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 669.326582MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB24 M32 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.33A 66 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA 588 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V/1.8V 0.3A datasheet.pdf