AVX Corporation 08051C332KAT4A
08051C332KAT4A picture photo
Mfg. Part Number
08051C332KAT4A
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0805
Datasheet Download
08051C332KAT4A.pdf
Availability of 08051C332KAT4A
QUANTITY
08051C332KAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051C332KAT4A
Internal Part NumberEIS-08051C332KAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051C332KAT4A
Related Links08051C3, 08051C332KAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051C332KAT4A Details Description
Related parts for 08051C332KAT4A
CABLE D-SUB - AFU09B/AE09G/X datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 15VOUT 75W datasheet.pdf
POT 500 OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 12POS DR LOW P datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 25W datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING PIPE BRONZE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS CABLE PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC datasheet.pdf