AVX Corporation 08051K0R2ABTTR
08051K0R2ABTTR picture photo
Mfg. Part Number
08051K0R2ABTTR
Brief Description
CAP THIN FILM 0.2PF 100V 0805
Datasheet Download
08051K0R2ABTTR.pdf
Availability of 08051K0R2ABTTR
QUANTITY
08051K0R2ABTTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051K0R2ABTTR
Internal Part NumberEIS-08051K0R2ABTTR
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.20pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated100V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.079" L x 0.050" W (2.01mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)0.044" (1.13mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051K0R2ABTTR
Related Links08051K0, 08051K0R2ABTTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051K0R2ABTTR Details Description
Related parts for 08051K0R2ABTTR
TVS DIODE 376VWM 632.1VC SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 2GHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 48-SSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
IC REG CTRLR SGL 5V 8VSSOP datasheet.pdf
CABLE 3COND 26AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SW ROTARY DIP RA SMT 64POS 42V datasheet.pdf