Amphenol Aerospace Operations D38999/26FJ24JD-LC
D38999/26FJ24JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FJ24JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FJ24JD-LC.pdf
Availability of D38999/26FJ24JD-LC
QUANTITY
D38999/26FJ24JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FJ24JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FJ24JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FJ24JD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FJ24JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FJ24JD-LC Details Description
Related parts for D38999/26FJ24JD-LC
BOX ABS TRN GRN 2.13"L X 1.38"W datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP 6MICROPAK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD 4.096V 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2POS SLD CUP datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 20K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf