AVX Corporation 08051K0R7BBTTR
08051K0R7BBTTR picture photo
Mfg. Part Number
08051K0R7BBTTR
Brief Description
CAP THIN FILM 0.7PF 100V 0805
Datasheet Download
08051K0R7BBTTR.pdf
Availability of 08051K0R7BBTTR
QUANTITY
08051K0R7BBTTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051K0R7BBTTR
Internal Part NumberEIS-08051K0R7BBTTR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.079" L x 0.050" W (2.01mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)0.044" (1.13mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051K0R7BBTTR
Related Links08051K0, 08051K0R7BBTTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051K0R7BBTTR Details Description
Related parts for 08051K0R7BBTTR
TERM BLK RAIL MNT PLUG-IN 10POS datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 50K 3-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC UART FIFO 64B DUAL 32QFN datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 240V 3A datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 34MM datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5.2V 24V -12.8V 60W datasheet.pdf
RES 3 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 256K 32X8 15NS 28DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf