AVX Corporation 08051K3R9BBTTR
08051K3R9BBTTR picture photo
Mfg. Part Number
08051K3R9BBTTR
Brief Description
CAP THIN FILM 3.9PF 100V 0805
Datasheet Download
08051K3R9BBTTR.pdf
Availability of 08051K3R9BBTTR
QUANTITY
08051K3R9BBTTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051K3R9BBTTR
Internal Part NumberEIS-08051K3R9BBTTR
FamilyThin Film Capacitors
SeriesAccu-P®
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.079" L x 0.050" W (2.01mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)0.044" (1.13mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051K3R9BBTTR
Related Links08051K3, 08051K3R9BBTTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051K3R9BBTTR Details Description
Related parts for 08051K3R9BBTTR
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
CONN INV SOCKET 2-FB 60POS 5ROW datasheet.pdf
CAP CER 68PF 150V 0606 datasheet.pdf
CAP FILM 50UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 3.2A 32 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
DC/DC CONV INNOLINE ADJUSTABLE datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSOR 609FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 24PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf