AVX Corporation 08051U3R3BAT2A
08051U3R3BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
08051U3R3BAT2A
Brief Description
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051U3R3BAT2A.pdf
Availability of 08051U3R3BAT2A
QUANTITY
08051U3R3BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051U3R3BAT2A
Internal Part NumberEIS-08051U3R3BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.045" (1.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051U3R3BAT2A
Related Links08051U3, 08051U3R3BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051U3R3BAT2A Details Description
Related parts for 08051U3R3BAT2A
RES SMD 130 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV 38TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 26POS datasheet.pdf
SR BTS PLUG 4 ASY DELTA GLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf