AVX Corporation 08051U680FAT2A
08051U680FAT2A picture photo
Mfg. Part Number
08051U680FAT2A
Brief Description
CAP CER 68PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051U680FAT2A.pdf
Availability of 08051U680FAT2A
QUANTITY
08051U680FAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051U680FAT2A
Internal Part NumberEIS-08051U680FAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.045" (1.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051U680FAT2A
Related Links08051U6, 08051U680FAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051U680FAT2A Details Description
Related parts for 08051U680FAT2A
IDC CABLE - CPC10S/AE10M/CCE10S datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS TIN datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN CTLR 28-SOIC datasheet.pdf
VERTICAL DDR3 DIMM 240 POSITION datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 9 M 3" YEL datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 2PR BRAID 300V datasheet.pdf