AVX Corporation 08051U910FAT9A
08051U910FAT9A picture photo
Mfg. Part Number
08051U910FAT9A
Brief Description
CAP CER 91PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051U910FAT9A.pdf
Availability of 08051U910FAT9A
QUANTITY
08051U910FAT9A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051U910FAT9A
Internal Part NumberEIS-08051U910FAT9A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package5,000
SeriesU
PackagingBulk
Capacitance91pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.045" (1.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051U910FAT9A
Related Links08051U9, 08051U910FAT9A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051U910FAT9A Details Description
Related parts for 08051U910FAT9A
FUSE PTC 2.50A 30V RESET RADIAL datasheet.pdf
RELAY SSR PHASE 75-264VAC 45A datasheet.pdf
IC BUFF/DVR DUAL N-INV 20QSOP datasheet.pdf
IC PASSIVE FILT ARRAY SIM 8HXSON datasheet.pdf
RES 2.74 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONN HDR 108POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 0.05% 0.4W 2512 datasheet.pdf
128 POS.MALE CONN.DIN 41612 R CO datasheet.pdf