AVX Corporation 08052A2R4BAT2A
08052A2R4BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
08052A2R4BAT2A
Brief Description
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
08052A2R4BAT2A.pdf
Availability of 08052A2R4BAT2A
QUANTITY
08052A2R4BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08052A2R4BAT2A
Internal Part NumberEIS-08052A2R4BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08052A2R4BAT2A
Related Links08052A2, 08052A2R4BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08052A2R4BAT2A Details Description
Related parts for 08052A2R4BAT2A
XFRMR LAMINATED 40VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 17POS datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 256VWM 414VC SMA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5.0MM 9POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 4.64 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf