Apem Inc. Q16F5BXXHR12E3BU
Q16F5BXXHR12E3BU picture photo
Mfg. Part Number
Q16F5BXXHR12E3BU
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
INDICATOR 12V 16MM RED BRAKE TST
Datasheet Download
Q16F5BXXHR12E3BU.pdf
Availability of Q16F5BXXHR12E3BU
QUANTITY
Q16F5BXXHR12E3BU Order Process
Ship out your order
Specifications of Q16F5BXXHR12E3BU
Internal Part NumberEIS-Q16F5BXXHR12E3BU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductQ16 Secret-Until-Lit Indicators
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesQ16
TypeLED
Lamp ColorRed
Lens ColorRed
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.63" (16.00mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 18.30mm
Millicandela Rating800mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle-
Termination StyleWire Leads - 7.8" (200.00mm)