AVX Corporation 08052A3R9CAT2A
08052A3R9CAT2A picture photo
Mfg. Part Number
08052A3R9CAT2A
Brief Description
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
08052A3R9CAT2A.pdf
Availability of 08052A3R9CAT2A
QUANTITY
08052A3R9CAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08052A3R9CAT2A
Internal Part NumberEIS-08052A3R9CAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08052A3R9CAT2A
Related Links08052A3, 08052A3R9CAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08052A3R9CAT2A Details Description
Related parts for 08052A3R9CAT2A
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK SMP 50 OHM datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 500V 30A TO3P datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-27VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES 8.20 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 2.54MM T/H datasheet.pdf